O nas

Czy Wy wiecie, czy Wy wiecie,
Gdzie jest takie miejsce w świecie?
Gdzie jest miło, nastrojowo,
Kolorowo, odlotowo?

 

 

  Jest to miejsce, gdzie wraca się po wielu latach, serce mocniej uderza, a do oczu cisną się łzy wzruszenia - tak można napisać tylko o przedszkolu, które stało się drugim domem, gdyż zaspokoiło najważniejsze potrzeby małego, rozwijającego się człowieka. Przedszkole Nr 3 w Płońsku jest właśnie takim miejscem, w którym panuje wspaniała atmosfera i pomimo upływu lat pamięć o nim jest wciąż żywa. Wszyscy pracują wspólnie dla dobra najmniejszych, których poczucie bezpieczeństwa, radość w oczach i chęć przebywania z nami stają się priorytetami w naszej pracy.

   Przedszkole Nr 3 powstało ponad 50 lat temu i po dzień dzisiejszy służy mieszkańcom miasta Płońsk prowadząc działalność opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną w atmosferze przyjaznej dziecku. Znajduje się w centrum miasta przy ul. Wolności 18. Najlepiej jak potrafimy wspomagamy rodziców w wychowaniu najmłodszych mieszkańców miasta, by przygotować ich do uczestnictwa w życiu na kolejnych szczeblach rozwoju. Wielu naszych wychowanków osiągnęło już ogromny sukces i nigdy o nas nie zapomniało. Dowodem tego są częste odwiedziny oraz to, że własne dzieci również oddają pod naszą opiekę, chociaż od tego czasu wiele się zmieniło.

   Idąc od ulicy Płockiej przy której mieści się Miejski Ratusz w głąb ulicy Wolności miniecie Gimnazjum Nr 2 i Dom Dziecka, Waszym oczom ukaże się jednopiętrowy budynek, który otacza ogród, będzie to znaczyło, że jesteście na miejscu. Otwórzcie furtkę i wejdźcie do środka. Zapraszamy!!!

Drukuj

Otwórz mapę w nowym oknie

   Budynek z zewnątrz bardziej przypomina domek z bajki niż instytucję oświatową. Jasna elewacja, uporządkowane otoczenie, urządzenia ogrodowe, mnóstwo bujnej i ciekawie rozmieszczonej zieleni w którą wtapia się co rano gromada wędrujących tu dzieci już z daleka sprawiają miłe wrażenie. Czytelny napis informuje, że mieści się tu Przedszkole nr 3 w Płońsku i jest to ul. Wolności 18.

   Budynek, w którym się mieścimy powstał specjalnie dla potrzeb i celów edukacji przedszkolnej. Posiada przyległy, przestrzenny ogród, który jednocześnie osłonięty jest od nadmiaru słońca koronami pięknych drzew. Teren przedszkolnego ogrodu z trawiastą nawierzchnią, wyposażony jest w urządzenia do zabaw, piaskownice i altanki. Każda z grup wiekowych posiada swój ogród do zabawy, co nie znaczy wcale, że tylko tam wolno przebywać dzieciom. Staramy się, aby wszystkie się znały, żeby starszaki miały kontakt z maluchami i dostrzegały ich zagubienie, niezaradność i niosły młodszym pomoc.

   Obecnie w jednopiętrowym budynku mieszczą się 4 sale zabaw i zajęć dla każdej grupy wiekowej, z przyległą do każdej z sal łazienką, sala gimnastyczna, pokój metodyczny, biblioteka, gabinet komputerowy oraz pokój, w którym można swobodnie prowadzić indywidualne spotkania z rodzicami. Zapraszamy do środka.

   Przez drzwi, którymi wejdziecie do budynku od 1960 roku wchodziło już wiele pokoleń. Mamusie i Tatusiowie, którzy sami kiedyś mając kilka lat i przytulając mocno misia rozpoczynali swoją edukację w „Trójce”, dziś przyprowadzają do nas swoje pociechy. Jesteśmy z tego bardzo dumni!!!

   Gdy przestąpicie próg znajdziecie się w przytulnym ganeczku, spójrzcie w prawo: tu wisi jadłospis. Wszystkie dzieci proszą odprowadzających je dorosłych o przeczytanie, jakie smakołyki będą jadły w danym dniu. To codzienny rytuał!!! Na wprost wejścia każdy Rodzic szybko dostrzeże najważniejsze bieżące ogłoszenia, a po lewej stronie wyeksponowane są Prawa wszystkich Dzieci – to bardzo ważne!!!

   Wystarczy krok naprzód i szklane drzwi otworzą się, by wprowadzić Was do kolorowego holu. Tu mieszczą się szatnie przedszkolaków. Każde dziecko ma swoją półkę i wieszak z własnym znaczkiem, gdzie może zostawić kurtkę i buciki. Na czterech tablicach każda grupa prezentuje swoje prace oraz ekspozycje przestrzenne dostosowane do przerabianych treści. Tutaj zawsze, bez względu na porę roku, jest kolorowo, czysto i miło. Po lewej stronie jest nasze centrum dowodzenia, czyli kancelaria i gabinet Pani Dyrektor.

   Z szatni wchodzi się do sal trzylatków i czterolatków. Znajdujące się tuż za gabinetem pani Dyrektor schody wiodące na dół to droga do przedszkolnej kuchni z której codziennie ulatniają się kuszące zapachy ulubionych potraw naszych pociech. Schodami na górę traficie do sal pięcio i sześciolatków. Na I piętrze mamy do dyspozycji również salę gimnastyczną w której dzieci ćwiczą, odbywają zajęcia z rytmiki i tańca towarzyskiego. Sala ta często zamienia się również w salę balową, teatralną lub koncertową. Tutaj także gościmy najbliższych na przeróżnych uroczystościach. W sali gimnastycznej odbywają się także nasze spotkania i działania związane z realizacją zadań rocznych.

   Wszystkie pomieszczenia z których korzystają dzieci sprzyjają ich dobremu samopoczuciu, są widne, bezpieczne, funkcjonalne, estetyczne i urządzone zgodnie z potrzebami. Nic w ich urządzeniu nie jest sprawą przypadku i nic nie ogranicza swobody dzieci. Sale służą do zabawy, pracy, odpoczynku i jako jadalnie. Jest w nich to, co konieczne, a różne możliwości psychoruchowe, potrzeby, różnice w poziomie rozwoju umysłowego i fizycznego, odmienne wymagania programowe sugerują o „inności” ich zagospodarowania. Trzeba tu być, by mówić o ich cieple.

   Nie myślcie jednak, że cały czas siedzimy w budynku. Przecież mamy piękne ogrody pełne różnorodnej roślinności i urządzeń. Za budynkiem jest również górka do zabaw na śniegu i plac do organizowania ciekawych zajęć grupowych na świeżym powietrzu. Tutaj też odbywają się nasze pikniki. Estradę z powodzeniem zastępuje uroczy taras osłonięty dachem od nadmiaru słońca. Na tarasie często urządzamy także zabawy lub wspólne posiłki.

   Czasami pakujemy swoje plecaki i ruszamy na wycieczki. Poznajemy nasze miasto, odpoczywamy na łonie natury albo elegancko ubrani jedziemy do teatru obejrzeć ciekawe przedstawienie.

   We wszystkich tomach kroniki widać tempo pracy przedszkola, zaangażowanie pracowników, odpowiedzialność za przedszkolny dzień, różne formy uroczystości przedszkolnych, kontakty z bliższym i dalszym środowiskiem, udziały i osiągnięcia dzieci w konkursach i imprezach, współpracę z różnymi placówkami oraz zadowolenie dzieci i rodziców, którzy chętnie kontaktują się z dyrektorem i nauczycielkami, pomagają wtedy, gdy trzeba coś zreperować, przebudować czy pomalować. Corocznym absolwentom żal się z nami rozstawać.

   Nie jesteśmy w stanie przedstawić Wam całego Przedszkola, wszystkich jego uroków, tajemnic, niespodzianek i chwil cudownych zabaw oraz ciekawej nauki – tego wszystkiego musicie doświadczyć sami!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!